SİVAS TİCARET BORSASI

 

 

GÜNLÜK BÜLTEN :
BUĞDAY:1,150¨1,60 ARPA:1,30¨1,60 YULAF:1,35

 

ÖZBEKİSTAN ZİYARETİ DUYURUSU
Tarih: 26.09.2019

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Keneşi) bünyesinde, 31 Temmuz 2019 tarihinde İstanbul'da Türk Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) kurulmuştur. Birliğimiz ile birlikte, Azerbaycan İşverenler Konfederasyonu, Kazakistan Ulusal Girişimciler Odası, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Odalar Birliği üyeleridir. Yapılan seçimlerde Birlik Başkanı Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, TTSO'nun ilk Başkanı olarak seçilmiştir.

 

Birliğimizce, Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi, TTSO ve Özbekistan Yatırım ve Dış Ticaret Bakanlığı ile Özbekistan TSO işbirliğinde, 5 Ekim 2019 tarihinde, Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu düzenlenecektir. Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te gerçekleştirecek "Forum"a, Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Şevket MİRZİYOYEV'in katılımı da öngörülmektedir.

 
Söz konusu Foruma Özbekistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Türk Dili Konuşan İşbirliği Konseyi gözlemci üyesi Macaristan'dan iş insanlarının katılımı beklenmektedir. İş Forumunun, tarım, gıda, inşaat ve inşat malzemeleri, sağlık hizmetleri ve eczacılık, bilgi teknolojileri, kimyasal ürünler ve üretimi, petrol ve gaz, otomobil sanayi ve yan parça üretimi, elektronik, enerji, tekstil, ulaştırma-lojistik, ticaret ve turizm sektörlerine odaklanması öngörülmektedir.
Forum kapsamında, ayrıca iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Foruma katılması beklenen firmaların listesi ve faaliyet alanlarına dair bilgiler katılım teyidi veren firmalarımıza bilahare bildirilecektir.
 
Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, Birliğimizce görevlendirilen ETS Ersoy Turistik Servisleri A. Ş.'nin Garanti Bankası Kadıköy Ticari Şubesi TR 54 0006 2001 6730 0006 2999 73 numaralı Türk Lirası hesabına, 10.000,- Türk Lirası ön avans bedeli ödemeleri gerekmektedir. Katılım bedelinin kesinleşmesini takiben, bakiye tutar ziyaret öncesinde katılımcılardan talep edilecektir.
Ödeme yapılırken açıklama kısmına "3-5 Ekim 2019 Özbekistan Heyeti katılım ücreti" açıklaması yazılması gerekmektedir. 5 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek İş Forumu'na yerinden katılım ücreti 500,- Türk Lirası olup, meblağın yukarıda belirtilen banka hesabına yatırılması gerekmektedir.
 
Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin ozbekistan.tobb.org.tr adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları ve yüksek çözünürlüklü "jpeg" formatında bir fotoğraf ve pasaportun renkli kısmı ile ödeme yaptıklarına dair dekontu ozbekistan@tobb.org.tr adresine en geç 30 Eylül 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar iletmeleri gerekmektedir.
 
Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 2 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 14.00'e kadar kadar Birliğimize yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir
 
ÖZBEKİSTAN ZİYARETİ Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu
Taşkent / Semerkant 3-5 Ekim 2019
TASLAK PROGRAM
  3 Ekim 2019, Perşembe / İstanbul veAnkara
  Öğleden sonra
İstanbul Havaalanında Buluşma
 İstanbul – Ankara Uçuşu (45 dk)
 Akşam saatleri
Ankara Esenboğa Havalimanında Buluşma Ankara’dan Özbekistan – Taşkent’e Hareket
 Taşkent Uluslararası Havalimanına (TAS)Varış
  Gece geç saatler
Havaalanından - Otellere Hareket ve Otele Varış (15 km uzaklık)
  4 Ekim 2019, Cuma / Taşkent ve Semerkant
 06.00 - 07.00 Heyet Üyeleri İçin Otelde Kahvaltı - Serbest
  Otelden Hareket – Tren İstasyonuna Hareket
 08.00 - 10.30
Taşkent-Semerkant
 Ziyaret hızlı trenle gerçekleştirilecektir
(2 saat 15 dk)
 SEMERKANT Programı
 Semerkant-Taşkent Hızlı Tren (2 saat 15 dk)
 Taşkent’e varış
  Özbekistan Bilgilendirme Toplantısı
       
  5 Ekim 2019
 Cumartesi / Taşkent
 07.00 - 8.30
Otelde Kahvaltı ve International Hotel Tashkent’e hareket
 8.30 – 10.30
Taşkent Şehir Turu
 11.00 – 18.00
Türk Keneşi Özbekistan İş Forumu
Yer: International Hotel Tashkent / Amir Temur Salonu
- Açılış Oturumu ve Konuşmalar
- Özbekistan Yatırım İmkânları Bölge Sunumları
- Azerbaycan, Kazakistan, Kırgız Cum. Türkiye ve Özbekistan Yatırım İmkanları
Sunumları
Öğle Yemeği
 İkili İş Görüşmeleri
19.00 – 21.30
Özbekistan Devleti’nin Resmi Yemeği (tüm heyetler davetlidir) Yer: International Hotel Tashkent
Taşkent – Ankara Uçuşu
 Gece geç saatlerde
Ankara’ya Varış
*Uçak Ankara’dan İstanbul’a hareket edecektir.
 


Dosyayı İndir

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
Adınız Soyadınız:

E-Mail Adresi:

 

ANKET

Yaptığımız Hizmetlerden Memnunmusunuz?
Evet  (%69)
Hayır  (%31)

 

Döviz Bilgileri

Sitemizde yayınlanmakta olan döviz kurları Merkez Bankası web sitesinden alınmakta olup en güncel şekilde sunulmaktadır.

USD 5,29 YTL
EURO 6,03 YTL

 ÇEKİNCE İHBAR BİLDİRİMİ

 

 

 

 

 

TURİB ELÜS PİYASA HAREKETLERİ

 

 

 

 

 


Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.