SİVAS TİCARET BORSASI

 

 

GÜNLÜK BÜLTEN :
BUĞDAY:1,150¨1,60 ARPA:1,30¨1,60 YULAF:1,35

 

HUBUBAT SATIŞI 02-31 OCAK 2019
Tarih: 23.05.2019

TOPRAK MAHSÜLLERİ OFİSİ Sivas Şube Müdürlüğü tarafından Ekli listelerde yer alan hububat, bakliyat ve pirinç stoklarımız aşağıda belirtilen esaslar ve ekte yer alan fiyatlar dahilinde 02-31 Ocak 2019 tarihleri arasında satışa açılmıştır.

1) Makarnalık Buğdaylar:

Ek listede yer alan makarnalık buğday stoklarımız kullanıcılarına (makarna, irmik, şehriye üreticilerine ve üretiminde makarnalık buğday kullanan bulgur sanayicilerine) fiili tüketim (1 aylık %50 si) esasına göre peşin bedeli mukabili ek listede belirtilen fiyatlardan satılacaktır.

2) Ekmeklik Buğdaylar:

Ek listede yerli ekmeklik buğdaylarımız (un, üretiminde ekmeklik buğday kullanan bulgur ve bisküvi fabrikalarına) ile düşük vasıflı ekmeklik buğdaylar (un, bisküvi fabrikalarına, besici ve yetiştiriciler ve yem fabrikalarına) fiili tüketim (1 aylık) esasına göre peşin bedeli mukabili ek listede belirtilen fiyatlardan satılacaktır.

Ayrıca küçük ölçekli işletmelerin beklentileri dikkate alınarak satışa açık olan yerli ekmeklik buğday stoklarından yıllık fiili tüketim miktarı 20 bin tona kadar (hesaplamada, mamul madde ihracat karşılığı buğday miktarı düşülmeyecektir) olan un fabrikalarına Ocak ayı satış fiyatlarımızla teminat mektubu alınarak 90 güne kadar vadeli ve vade farksız olarak sözleşme imzalanarak satılacaktır. Vadeli vade farksız satışlarda, teslimat süreleri mamul madde satış uygulama esaslarında yer alan teslimat süreleri dikkate alınarak yapılacaktır.

3-Arpa:

Besici ve yetiştiriciler ve kendi yemini imal eden işletmelere en fazla 1 aylık fiili tüketimi kadar satış yapılacaktır.

4- Tritikale ve Yulaf:

Tritikale ve yulaf stokları kullanıcılarına serbest olarak ekli listede belirtilen fiyatlardan peşin bedel mukabili satılacaktır.

5-Nohut

Artova işyerimiz kapalı depolarında bulunan 3411 kodlu 62 ton koçbaşı nohut kişi ve kuruluş ayrımı yapılmaksızın, kati teminat ve mal bedeli alınmak suretiyle, 90 güne kadar vadeli vade farksız olarak 3.400 TL/Ton fiyatla satılacaktır.

6-Pirinç

Stoklarımızda yer alan ithal pirinçler talimatımız ekinde yer alan fiyatlardan toptan olarak satışı (Perakende satışlarımız eski fiyatlardan devam etmektedir) yapılacaktır.

Satışlarda müracaatlar 08.01.2019 tarihi mesai bitiminde sona erecektir.Bu tarihten sonra gele talepler işleme alınmayacaktır.

Lisanslı depolarda bulunan listede yazılı ELUS stoklarımızın satışı, ilgili borsaların elektronik satış salonlarında satış şartlarının duyurusu ayrıca yapılarak gerçekleştirilecektir.Dosyayı İndir

E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
Adınız Soyadınız:

E-Mail Adresi:

 

ANKET

Yaptığımız Hizmetlerden Memnunmusunuz?
Evet  (%69)
Hayır  (%31)

 

Döviz Bilgileri

Sitemizde yayınlanmakta olan döviz kurları Merkez Bankası web sitesinden alınmakta olup en güncel şekilde sunulmaktadır.

USD 5,29 YTL
EURO 6,03 YTL

 ÇEKİNCE İHBAR BİLDİRİMİ

 

 

 

 

 

TURİB ELÜS PİYASA HAREKETLERİ

 

 

 

 

 


Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.