SİVAS TİCARET BORSASI

 

 

GÜNLÜK BÜLTEN :
BUĞDAY:0,83 ARPA:0,80 YULAF:0,75

 

ODA, BORSA ve BİRLİK AiDATLARINDA YENİDEN YAPILANDIRMA AF DUYURUSU
Tarih: 28.06.2017

 

Yeni yapılandırma imkanını kaçırmayın

SON BAŞVURU 30 Haziran 2017 (Süre uzatımı yok) 
7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 27 Mayıs 2017tarih ve 30078 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

 Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7020 Sayılı Kanunun Odamız ile ilgili maddesinde, 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre üyelerin odalara olan aidat borç asıllarının ödenmemiş olan kısmı yer almaktadır. Buna göre;

 
 
 
• Anılan madde 31.03.2017 (bu tarih dahil) tarihinden önceki alacakların tahsilini düzenlemekte olup, üyelerin taksitlendirme imkanından yararlanabilmesi için 31 Temmuz 2017 tarihine kadar üyesi olduğu Oda’ya müracaatı gerekmektedir. 
 
• Başvuru üzerine, oda tarafından üyenin asıl alacağı olan toplam meblağ üyenin talebi doğrultusunda azami 6 takside bölünebilecektir.  
 
• En fazla 6 eşit taksitte olmak üzere; taksitli ödeme yapmak isteyen üyelerimiz başvuru dilekçelerinde belirtmek kaydıyla, ilk taksit ödeme süresi sonuna kadar (31 Ağustos 2017 tarihine kadar) aidat borç aslının tamamını yatırarak da kanun hükmünden yararlanabilecektir.
 
• Bu kapsamda ödenmesi gereken tutarların ön görülen süre ve şekilde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde, ödenmemiş alacak asılları ile bunlara ilişkin faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi fer’i alacaklar ilgili mevzuat hükümlerine göre tahsil edilecektir. 
 
• Yasadan yararlanmak isteyen borçluların belirtilen şartları yerine getirmelerinin yanı sıra, dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve kanun yollarına başvurmamaları gerekmektedir. Bu durumda adına icra takibi başlatılan borçlu üyelerimizin, mahkeme ve icra masrafları ile vekalet ücretini ilk taksit tutarı ile birlikte ödemeleri şarttır. 
 
• 6736 Sayılı Kanuna göre borçları yapılandırılan veya yapılandırma başvurusunda bulunan üyelerimize bu Kanundan yararlanma imkanı tanınmamaktadır.
 
Ayrıca af kapsamında olmayan,  2017 yılı 1.taksit aidat ödemeleri için son ödeme tarihi 30 Haziran 2017’dir. 
 
Üyelerimize önemle duyurulur.

 

Konu hakkında Gelir İdaresi Başkanlığı www.gib.gov.tr adresinden, vergi dairelerinden, AVM ve vatandaşlarımızın yoğun şekilde uğradığı bazı alanlarda açılan bilgilendirme stantlarından ve 444 0 189 Vergi İletişim Merkezi (VİMER)’den bilgi alınabilecektir.

 

 

 

 

 

KOBİ BİLGİ SİTESİ ANKETİ
KOBİ Bilgi sitesi beklenti anketi
YOZGAT ET KOMBİNASI ET SATIŞ İLANI
Et ve Süt Kurumu Yozgat Et Kombinası Müdürlüğü Et Satış İlanı
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı Proje Çağrısı
Yeni dönem proje teklif çağrısı 6 Nisan 2017 itibariyle başlamıştır. Çağrı başvuruları 9 Haziran 2017 saat 17:00'a kadar kabul edilecektir.
SİVAS TB´DEN ELEKTRONİK BELGE HİZMETİ
SAYIN ÜYEMİZ Elektronik Belge Dağıtım Sistemi,Borsamızda hayata geçirilmiş olup, Üyelerimiz diledikleri yerden 7/24 e-imzalı belge talep ederek dakik
TMO Mısır Satışı
ODA, BORSA ve BİRLİK AiDATLARINDA YENİDEN YAPILANDIRMA AF DUYURUSU
SON BAŞVURU 30 Haziran 2017 (Süre uzatımı yok) 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Karar
ESK Sakatat, Deri ve Yan Ürünler İhalesi
22.08.2017 YOZGAT ET KOMBİNASI DERİ VE SAKATAT İHALESİ
TMO İTHAL ARPA SATIŞI
TMO'dan Borsamıza gönderilen yazıda; ithal edilen 60.000 ton arpa için 780 TL/Ton (KDV hariç, maniplasyon dahil ) fiyatla sadece kullanıcılarına(besi
TMO HUBUBAT SATIŞI 11-31 EKİM 2017
TMO 11-31 EKİM TARİHLERİ ARASINDA UYGULANACAK OLAN BUĞDAY SATIŞ FİYATLARI

Tüm Duyurular
E-Mail listemize katılarak hizmetlerimiz hakkında en son bilgilere ulaşabilirsiniz.
Adınız Soyadınız:

E-Mail Adresi:

 

ANKET

Yaptığımız Hizmetlerden Memnunmusunuz?
Evet  (%70)
Hayır  (%30)

 

Döviz Bilgileri

Sitemizde yayınlanmakta olan döviz kurları Merkez Bankası web sitesinden alınmakta olup en güncel şekilde sunulmaktadır.

USD 3,55 YTL
EURO 4,19 YTL

 ÇEKİNCE İHBAR BİLDİRİMİ

 

 

 

 

 

 

 


Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.